Beton Silme Bursa

Beton Silme Bursa

Beton Silme Bursa

Bursa Beton silme işlemleri genellikle betonun uzun yıllar kullanılacak olan yapısını yakalayabilmek için tozumazlık özelliği kazandırmaktır. Ayrıca beton yüzeyinin parlak ve pürüzsüz görünmesi de bu silme işlemi ile mümkün olur. Aslında betonun aşınacak yüzeyi kazınarak sağlam ve uzun yıllar dayanacak yüzeyine ulaşmak hedeftir.

Beton zeminler üzerinde şerbet tabakası denilen zayıf bir tabaka bulunmaktadır. Bu tabaka zamanla doğal koşullar ya da fiziki baskılar nedeni ile aşınarak betonun paramparça görünmesine neden olur. Bu nedenle beton silme Bursa işlemlerine öncelikle bu şerbet tabaka kazınarak başlanmaktadır. Bu işlem sırasında elmas uçlu kesiciler kullanılır ve bu kesiciler beton yüzeyinde aşınma yaparak bu tabakanın yol olmasını sağlar.
 

Tozumazlık Özelliğinin Kazandırılması

Bursa Beton silme işleminin ikinci aşamasında betona tozumazlık özelliği kazandırılır. Bunun için betona lityum silikat sıvısı uygulanır. Bu sıvı betonda tozumaya neden olan kalsiyum hidroksit ile tepkimeye girer ve bu molekülleri kalsiyum silikata dönüştürür. Dolayısıyla bu işlem sonrasında beton tozuma özelliğini kaybedecektir.

Lityum silikat sıvısı betona yalnızca tozumazlık özelliği kazandırmaz. Aynı zamanda betonun aşınmasını da geciktirir. Bu sayede beton yıllar boyunca aynı pürüzsüzlükte kalmış olur. Bizler beton silme Bursa hizmetleri veren profesyonel bir ekibiz. Her türlü donanımımız ile birlikte kısa sürede vermiş olduğumuz hizmetler sayesinde yıllar boyunca sağlam ve pürüzsüz beton yüzeylere sahip olabilirsiniz.

Parlak Beton Uygulamaları

İşyerlerinde sık kullanılan ve görünümleri ile renkli bir camı andıran u parlak betonlar, Bursa eton silme işlemlerinin elmas takviyesi ile yapılanlarıdır. Yani bu işlemler için kullanılan reçine elmas ile yüzey parlatılarak aşınma direnci kazandırılır. Bu işlemlerde sonra her zaman likit yüzey sertleştiricisi uygulanarak betonun bir bütünlük kazanması sağlanır.

Grit keçeli ped olarak adlandırılan kısım bu işlemin son aşamasıdır. Yıllarca parlak ve pürüzsüz beton yüzeylere sahip olmak için bizler ile iletişime geçin. Eğitimli ve uzman ekibimiz ile birlikte beton parlatma ve silme işlemleri için her zaman ulaşılabiliriz. En büyük yüzeylerde dahi profesyonel beton silme Bursa hizmetleri veririz ve her zaman ekonomik fiyat politikamızı uygularız.

 

Osmangazi Beton Silme, Yıldırım Beton Silme, Nilüfer Beton Silme, İnegöl Beton Silme, Gemlik Beton Silme, Mustafakemalpaşa Beton Silme, Mudanya Beton Silme, Gürsu Beton Silme, Karacabey Beton Silme, Orhangazi Beton Silme, Kestel Beton Silme, Yenişehir Beton Silme, İznik Beton Silme, Orhaneli Beton Silme, Keles Beton Silme, Büyükorhan Beton Silme, Harmancık Beton Silme.

 31 Mayıs 2018, id:139

Diğer Yazılar

E-bülten Kayıt

telefonwhatsappmail